R5F212K2SDFP#U0 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    R5F212K2SDFP#U0
  • Производитель
    Renesas Electronics
  • Описание
    Renesas Electronics R5F212K2SDFP#U0 Connectivity: LIN, SIO, UART/USART Core Processor: R8C Core Size: 16/32-Bit Data Converters: A/D 9x10b Eeprom Size: - Number Of I /o: 25 Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Oscillator Type: Internal Package / Case: 32-LQFP Peripherals: POR, PWM, Voltage Detect, WDT Program Memory Size: 8KB (8K x 8) Program Memory Type: FLASH Ram Size: 1K x 8 Series: R8C/2x/2K Speed: 20MHz Voltage - Supply (vcc/vdd): 2.2 V ~ 5.5 V